İZOYAPI

İnşaat sektöründe 35 yıldır kişisel bazda verdiğimiz mücadeleyi, 2000 yılında kurumsal olarak devam etme kararı aldıktan sonra İzoyapı izolasyon ve yapı malz. İnş. Taah. San. Tic. Ltd. şti. kurduk. Kurulduğumuz andan itibaren dürüst, güvenilir, gelişen teknolojiyi takip eden ve uygulayan, kaliteli ve hızlı hizmet odaklı bir anlayışı ilke edindik.

Yeni bir kuruluş olmamıza rağmen 2001 yılında büyük bir atılım yaparak tek makine ile inşaat sektöründe çığır açan alçısız kartonpiyer (İzopiyer) üretimine başlayarak bu alanda sonradan kurulacak olan birçok üreticiye öncü olduk. İzopiyer markası ile üretime başladıktan sonra Türkiyenin her tarafına bayilikler verdik. Şu anda mevcut 8 adet Polistren kartonpiyer ve söve kesme makinesi ile günlük 140.000 m/tül alçısız kartonpiyer (İzopiyer) üretimi yapabilmekteyiz.

Hemen ardından müşterilerimizden aldığımız destekle büyük bir yatırım daha yaparak, yapılarda hem dekoratif bir görünüm hem de yalıtım sağlayan İzopiyer dekoratif mantolama ürünleri, dış cephe pencere söveleri, denizlikler, kat silmeleri, köşe – kilit taşları, payandalar, sütunlar üretmeye başladık. Kısa zamanda varolan bayilik ağımızı genişleterek Türkiye de İzopiyer markasını bilinir hale getirdik. Kurulu 3 adet silobas ile Günlük 60.000 m/tül söve ve 12.000m2 dış cephe dekoratif mantolama üretimi ile Türkiye ve Avrupa’nın en hızlı üreticisi olduğumuz gibi en büyük üretim tesisine de sahibiz.

Ayrıca Isı – Su –Ses İzolasyonu, Yapı Kimyasalları, Alçı ve Alçı Levha, Membran, Taşyünü, Metal Asma Tavan, Xps – Eps , Taşyünü Ara Bölme Levhaları ve Boya olmak üzere bir çok ürünün satışında faaliyet gösteren şirketimiz uygulamacı bir firma olarak ta sektörde büyük bir yer edinmiştir.

Özverili bir çalışmayla altyapı yatırımlarına ve proje bazlı taahhüt işlerine devam eden firmamız, kurumsal olarak da kısa sürede büyük projelere imza atmış ve içinde yer aldığı sektörde konusu ile ilgili görüşü alınması gereken, akılcı çözüm önerileri sunan bir başvuru merkezi haline gelmiştir.

Saygılarımla,

 

Dekoratif Mantolama , Dekoratif Söve

Kaynak : http://www.izopiyer.com.tr/hakkimizda

 

Mersin ısı yalıtımı

Isı, doğal olarak yüksek sıcaklıktan, düşük sıcaklığa doğru akar ve direncin en az olduğu yol boyunca en fazla ısı akışı oluşur. Yüksek sıcaklık bölgesinin yanından, düşük sıcaklık bölgesine bir sıcaklık gradyeni oluşur. Isı yalıtımı, sıcaklık gradyeni içinden olan ısı akışını düşürerek, sıcaklık gradyenini korur.

Büyük alet/araçların birçoğunda yalıtım yer alır. Örneğin; fırınlarda, soğutucularda, dondurucularda ve su ısıtıcılarında. Çoğu halde, yalıtım çevreye olan ısı kaybını engellemeye yarar. Diğer hallerde ise, çevreden gelen ısıya karşı koruma sağlar. Kullanılan Malzemelerin ısı iletkenlik sayıları birbirlerinden farklıdır. Ama sadece ısı iletkenlik değeri (λ) 0,065 W/mK değerinin altında olanlar ısı yalıtım malzemesidir. Beklentilere ve amaca göre doğru malzeme kullanıldığından emin olunmalı,ve alınan malzemenin yalıtım şartlarına dikkat edilmelidir.

Mersin dış cephe kaplama

Dış cephe kaplama, ısı ve ses yalıtımı için tercih edilen yöntemlerden birisidir. Dış cephe kaplaması için kullanılan malzemeler ısı iletim direncini artırması ve ısı geçişini azaltması için kullanılırlar. Yalıtımı bir bütün olarak ele almak, uygulanacak olan tüm işlemlerin eksiksiz yapılması gerekir. Binalarda ısı transferinin en çok görüldüğü yerlerde dış cephe kaplama işlemi yapıldıktan sonra, ciddi faydalar görülmektedir.

 

Share.

About Author

Leave A Reply