Bu makalede Adblock eklentisinden bahsedeceğim. Bazı sitelerde aşırı reklamlardan dolayı keyfimiz kaçıyor. Özellikle de bazı sitelerde uygunsuz bazı reklamlar oluyor. En sevmediğim reklam türü de açılır pencereler. Hem göz zevkini bozuyor hem de çok can sıkabiliyor. İşte Adblock bizi bu dertten kurtarıyor. Hem de değişik tarayıcılarda da çalışıyor. Peki hangi reklamları engelleyebiliyor? Logo reklamları, Youtube video reklamları, Facebook reklamları, açılır pencereler…

Adblock farklı tarayıcıları da destekliyor. Fakat İnternet Explorer’a eklenti yükleyemiyoruz, onun yerine bilgisayarımıza program yüklüyoruz. Öcelikle Google Chrome’dan bahsedelim. Eklenti kurulumu oldukça basit. Bu adresten “Chrome’a Ekle” butotuna tıklıyorsunuz. Mozilla Firefox için ise bu adresten “Add to Firefox” butonuna tıklıyorsunuz. Internet Explorer için kurulum dosyasını bu adrestenindiriyorsunuz. Bilgisayarımıza kurduğumuzda reklamlardan kurtulmuş oluyoruz.

Artık reklamsız bir internet keyfi sizi bekliyor. Keyifli sörfler…

Bir önceki makalemiz olan Bilgisayarım Yavaşladı, Ne Yapabilirim? konulu makalemizde bilgisayarı hızlandırma yöntemlerinden bahsetmiştik.

Share.

About Author

Leave A Reply