Bu yazımda beş kuruş para harcamadan nasıl web sitesi sahibi olacağınızı anlatacağım. Aslında bu bir seri olacak gibi. Çünkü ücretsiz web sitesi sahibi olmanın birden çok yolu var. Hem de çok kaliteli, güvenilir, özgür yollar bunlar. İlk yöntemim Google’ın ünlü hizmeti Blogger. Demişler ki bu kadar uygun fiyata bulursan söyle de biz de faydalanalım. Şimdi ben ücretsiz yöntemini paylaşıyorum.

Blogger İle Ücretsiz Web Sitesi Açmak

Blogger ile herhangi bir ücret ödemeden, kod bilgisi gerekmedençok güzel bir web sitesi açabilirsiniz.  Blogger’ın bir çok avantajı bulunmakta.

  • Google Güvencesi! Evet arkadaşlar bu size sunulan en büyük avantajdır. Eğer altyapı Google’ınsa arkanıza yaslanın ve keyfini çıkarın. Ne bir hack korkusu ne de sitenin çökmesi tehlikesi var. Google’ı zaten hackleyemezler de, diyelim ki sitenize  DDOS atağı yapılıyor olsun. Google dev altyapısı sayesinde hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.
  • Tamamen Türkçe. En büyük kolaylıklardan biri arayüzün Türkçe olması elbette.
  • Sistemi ayrıntılı bir şekilde anlatan rehberi mevcut. Bu adresten rehbere ulaşabilirsiniz. Bu rehberde siteyi kurmaktan tutun da tasarıma kadar her bir ayrıntı mevcut. Ayrıca forumlar aracılığıyla karşılaştığınız sorunları kolayca çözebilirsiniz.
  • Web siteniz dinamik olacaktır. Yani ziyaretçilerinizle etkileşime geçebilirsiniz. Yorum alabilir ve bu yorumları organize edebilir, kontrolünü yapabilirsiniz.
  • Onlarca şablon arasından istediğiniz birini seçebilir ve istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
  • Size ayrıntılı istatistikler sunuyor. Günlük hitiniz, tarfik kaynaklarınız, ziyaretçilerinizin işletim sistemlerini bile gösteriyor.
  • Google kendi servislerine torpil geçer. SEO’cular böyle diyor. Kendileri birçok  kez deneyimlemişler ve bu sonuca varmışlar. Yani diğer sitelerden 1-0 öndesiniz diyebiliriz. Arama motoru optimizasyonu konusunda sıkıntı yaşamazsınız.
  • Reklam geliri elde edebilirsiniz. Google Adsense ile ziyaretçilerinizden tıklama başına belirli bir ücret alıyorsunuz. Tabii bu oran(tıklama başına maliyet) sürekli değişmekte.
  • Blogger.com uzantılı adres almanız şart değil. Kendi alan adınızı da kullanabilirsiniz. Mesela İHS Telekom’dan yıllık 20 TL’ye alan adı alıp bloğunuzu bu alan adıyla kullanabilirsiniz.

Blogger’a üye olmak için bu adrese tıklayın.

 

mersin web tasarım 

 

kurumsal seo danışmanlığı

Share.

About Author

Leave A Reply