Merhaba değerli okurlarım.  Her wordpress kullanıcısının blog yazarlığı ömründe en az bir kez karşılaştığı sorunlardan birisidir bu Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu ibaresi. Bu hatayı alınca ilk yaptığımız şey Google’da bu sorun hakkında araştırma yapmaktır. kemalkeskin.com okurlarını ben bu işten kurtarmaya niyetliyim ve her problem için blog’umuzda problemler hakkında çözüm makaleleri yazmaya çalışıyorum.

Konuyu uzatmadan problemi nasıl çözeceğimize geçelim;

Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu hatasını aldığınız zaman neler yapabiliriz bir bakalım. Bu hatayı eğer WordPress sitenizi yeni kurduğunuzda alıyorsanız muhtemelen wp-config.php dosyasındaki oluşturduğunuz veri tabanı isimlerini yanlış girmiş olmanız olası. Ancak bundan ziyade belki de oluşturuduğunuz veri tabanı kullanıcısına eksik yetki de vermiş olabilirsiniz.

Ayrıca bu işlemleri yaparken sorun yine düzelmedi ise wp-config.php dosyasında localhost yazan yere ve veri tabanı oluşturduğunuz yerde mysql kısmında ki localhost yazan yere web sitenizin IP adresini ekleyebilirsiniz. Eğer sitenizin IP adresini nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız

Web Site IP Adresi Öğrenme 

Başlıklı konumuzdan hemen öğrenebilirsiniz.

 

 

Share.

About Author

Leave A Reply