Link Oluşturmanın Geleceği Nedir?

Link oluşturma kelimesi birçok SEO Uzmanı ve pazarlamacı için kötü bir sözcüktür. Eğer link oluşturma yapan bir ajans olarak çalışıyorsanız bu durumda

müşterileriniz sizinle çalışmayı bırakacaktır. Eğer bir firmada bu şekilde çalışıyorsanız bu durumda firma sizinle çalışmayı bırakacaktır. Eğer link oluşturma yapıyorsanız siteniz büyük bir ceza ile karşı karşıya kalabilir. Bundan faydalanıyor olsanız bile link oluşturma arama motoru optimizasyonu dünyasında kötü bir şey olarak görülür.

SEO uzmanları link oluşturmayı kötü olarak niteledikleri zaman onun kötü olduğunu kanıtlayacak bir biçimde hareket etmek zorunda kalırlar. Çünkü SEO dünyası hala eski link oluşturma günlerinden kendini kurtarmaya çalışmaktadır. Uzmanlar ise bir şekilde itibarlarını geri kazanmak zorunda oldukları için link oluşturmayı kötü olarak görmeye devam ederler.

Ancak her SEO uzmanı link oluşturmanın gerçekten işe yarayabileceğini bilmektedir. Link oluşturmanın geleceğini bu nedenle masaya yatırmak gerekmektedir. Ancak bunu yapmadan önce link oluşturmanın neden kötü ve neden iyi olduğunu anlatmak gerekecektir.

Link Oluşturmanın Kötü Tarafı

Link oluşturma birkaç yıl önce gerçekleştirilen klasik etik olmayan kurallardan oldukça etkilenmiştir.

Yıllar önce bir miktar para ödeyerek anında 200 link sahibi olabiliyordunuz. Hedef ise Google sıralamasında biraz daha üstlere çıkmaktı ve bunlar resmen SEO çalışmalarının çılgın dönemleri olarak nitelendirilmiştir. Bu yöntemi uygulayarak birinci sıraya kadar yükselmek gerçekten sıkıntı değildi. Neyi nasıl yapmanız gerektiğini bildiğiniz sürece parasını ödeyip istediğiniz sıraya çıkma şansına sahip olabiliyordunuz.

Ancak bu tamamen çöplükten oluşan bir şehir anlamına geliyordu. Google akıllıca davranarak önlemlerini almaya başladı. Algoritmalar bu şekilde alınan linkleri belirleme konusunda daha iyi duruma getirildi ve SEO uzmanları kendilerine sunulan sınırlara göre hareket etmek zorunda kaldılar.

Bugünlerde ise bu şekilde hareket ederek sıralamaya sahip olmanız neredeyse hayal durumunda ve hatta imkansız. Buna rağmen birçok kişi benzer taktikleri uygulamayı sürdürmeye çalışmaktadır ancak hepsinin sunduğu sonuç kısa vadeli olmaktadır. Karşılığında paranızı alan bu yöntemler bir süre sonra size ceza yığınları olarak geri dönmektedirler.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Gizli Kalacaktır. Zorunlu alanlar (*) ile işaretlenmiştir.
Bazı HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz.: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>