SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

WordPress blog adresinize yazı eklerken yazınızı SEO optimizasyonuna uygun hale getirebilirsiniz.SEO ‘ya uygun yazı eklemek hem ziyaretçilerinizi daha uzun süre sitenizde tutmaya yarayacak hemde arama motorlarının dikkatini çekecektir.

Bu sayede aramalardan üst sıralarda görünecek ve daha fazla index alacaksınız.Şimdi biraz blog yazma ve SEO ‘ya uygun yazma inceliklerinden bahsedelim.1. Önemli kelimeleri kalınlaştırın : Yazınızda özellikle belirtmek istediğiniz önemli kelimeleri kalınlaştırın veya altı çizili, italik şekilde de gösterebilirsiniz.

2. Site içi linkler verin : Yazılarınızda kategorilerinize veya daha önce yazmış olduğunuz yazılara uygun olan kelimelere bağlantı verin.Bu kelimeye tıklandığında önceki bir yazınıza gitsin.Bu şekilde ziyaretçileriniz sitenizde daha fazla zaman geçireceklerdir.

3. Özgün yazın : Arama motorları çalıntı yazıları sevmezler.Özgün sadece size ait bir içerik veya bir makale daha dikkat çekici olacaktır.Bu sayede takipçilerinizin sayısında da artış sağlayabilirsiniz.Kalite açısından da google ‘ın gözünde değeriniz artacaktır.

4.Etiketlere önem verin : Yazınıza uygun etiketler belirleyin.Etiketleriniz uzun uzadıya olmamalıdır.Özellikle yazı başlığınıza uygun ve yazı içeriğinden önemli kelimelerden oluşan etiketler belirmeniz faydalı olacaktır.

5. Benzer yazıları gösterin : Konuların altında benzer yazılar eklentisi ile her yazınız için benzer içerikli başlıkları gösterebilirsiniz.Bu ziyaretçiyi sitenizde daha fazla zaman geçirmeye teşvik edecektir.

6. Resimlerinizden trafik çekin : resimlerinizden trafik çekmek için başlıklarınıza ait resimleri kendi ftp nizden çağırın ve her resime bir iki kelimelik açıklamalar girin.Bu şekilde google görsel sayfalarından da trafik çekebilirsiniz.

7. Uslübunuz olsun : Yazılarınızda Türkçe’yi doğru kullanmaya dikkat edin ve anlaşılması güç kısaltmaları kullanmaktan kaçının.Yazılarınızı kendi düşünce ve ifade şeklinizle yazın yani başkası değil kendiniz olun , böyle daha popüler olursunuz ;)

8. Size özgü kategori(leriniz) olsun : Burdan kastetmek istediğim, her blogda olmayan sizin belirlediğiniz farklı kategori isimleri ve ya çok az insanın ilgilendiği bir veya iki kategoriniz olsun.Bunlar hit almanızı sağlamasada farklılığınızı ve özgünlüğünüzü gösterecektir.

9. Sosyal medyayı kullanın: Son olarak yazıyı yukarıdaki şartlarda yazıp yayınladıktan sonra yazınızın URL sini twitter,facebook,friendfeed gibi sosyal ağlarda takipçilerinizle paylaşın.Bu yazınızın hızlı index alması içinde önemli katkı sağlayacaktır.Ve tabi günlüğünüzde ziyaretçilerinizinde paylaşması için ünlü sosyal medya butonlarını bulundurun. Örneğin twitter butonu ve facebook butonu kesinlikle olmalı.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Gizli Kalacaktır. Zorunlu alanlar (*) ile işaretlenmiştir.
Bazı HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz.: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>