SEO’nun Özeti

Merhaba kemalkeskin.com okuyucuları bu yazımda her ne kadar demode olsa da SEO Çalışması yapmakta olan ve yaptıracak arkadaşlarım için ipuçları ve bilgiler vereceğim.

SEO Çalışması Yapılırken Uyulması Gereken Bazı Kurallar:

Google her zaman gereğinden fazla aşırıya kaçan seo çalışmalarını desteklemez. Bunun nedenle  web sayfanız için seo çalışması yaparken çok abartıya kaçmadan verim sağlayacak oranda yapmanız faydalı olacaktır. İllegal yöntemler kullanarak kısa süreli başarı elde etmek yerine uzun süreli kalıcı bir başarı elde etmek ilk hedef olmalıdır.

Tasarım: Ziyaretçilerinizin gözünü yormayan ve kafasını karıştırmayan güzel ve sade bir tasarım sayesinde seo için yeterince önemli bir adım atmış olursunuz.

Reklam: Web sitenize fazla reklam yerleştirmek sitenizi kesinlikle olumsuz etkileyecektir. Reklamlar web sitenizin sayfalarında geçirilen süreyi azaltmasıyla birlikte sitenizi Google ve Alexa gözünde kötüye götürmektedir.

Dizinler: Sitenizi dizinler ve  toplist kayıt ettirme yöntemi artık çok geride kalması ile birlikte herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. ( Kişisel Görüş )

Backlink: Kısa zaman zarfı içerisinde aynı anda alınan ( toplu ) Backlink alımları web siteniz için oldukça zararlı bir durumdur. Özellikle daha yeni bir web sitesine sahip iseniz Google tarafından ceza alabilirsiniz. 

İçerik: Sitenizde yayınlamış olduğunuz tüm içeriklerin tamamı ile özgün ve ilk kez sizin web sitenizde paylaşılmış olduğuna son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca sayfanızda paylaşılan içeriklerin web siteniz ile ilgili olmasına ve ziyaretçi odaklı olmasını da göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

Pagerank Sistemi: Google şirketi artık Pagerank  güncellemesi yapmadığı için Google Pagerank sistemine takılmanıza gerek yoktur 

Site Hızı: Site hızı en önemli etkenler birisidir. Sitenizin hızlı açılmasına çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Alexa: Alexa sadece sıralama yaratan bir sistemdir. Sitenizin ziyaretçi sayısını arttırma yada anahtar kelime üzerinden yükselişte herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Bunun için alexa değerlerini çok fazla takılmayın. ( Kişisel Görüş )

Bunların yanı sıra yapacağınız tüm çalışmalar abartıya kaçmayacak şekilde yapılmalıdır. Çalışmalara birden yüklenmek yerine yavaş yavaş stratejik çalışmalar yapmak daha faydalı olacaktır. Bu yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim iyi günler dilerim.

Daha Detaylı Bilgileri Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmeti veren kurum ve kişilerden alabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Uzmanı adlı makaleme göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Gizli Kalacaktır. Zorunlu alanlar (*) ile işaretlenmiştir.
Bazı HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz.: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>