Ücretsiz Grafik Tasarım Servisleri

Grafik tasarım artık herkes için gerekli bir alan. Bir sunum yapacağınızı varsayalım. Sunumun amacı dinleyicilerin ilgilerini çekmek amacıyla öz bilgileri görsel olarak paylaşmaktır. Sunumda Powerpoint’in çizdiği sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz.

Klişelerden kurtulup binlerce seçenek arasında size en uygun olanı seçip sunumunuzda kullanabilirsiniz. Bu, hem dinleyicilere akılda kalıcı bilgi vermenin hem de emek harcayarak yaptığınızı ve önemsediğinizi göstermenin bir yoludur.

Eğer bir web siteniz varsa çok daha önemlidir. Logo tasarımından tutun da yazılarınızın yanındaki görsellere kadar birçok alanda kullanabilirsiniz. En çok kullanılan yöntemlerden biri de infografiklerdir. Eski tarz web sitelerinde içerik öne çıkmaktaydı. Ancak şimdi görseller hiç olmadığı kadar önemli. Ziyaretçileri sitenizde kalıcı olarak tutmanın en önemli yolu olsa gerek.

Şimdi sırada ücretsiz grafik tasarım örnekleri bulabileceğimiz tasarımcı dostu siteler var. Bir tasarımcı nelere ihtiyaç duyar tam olarak bilemiyorum ama benim işime yarayan alet edevatı sıralayayım.İki temel aracımız var bunun için. İlki Photoshop, ikincisi ise Illustrator. Öğrenmesi de öyle zor falan değil. İnternette bir ton ders var. Ufak ufak basit işlemlerle başladım yavaş yavaş da ilerletmeye çalışıyorum. Logo yapımı da oldukça basit, öyle sıfırdan tasarım yapmanın da bir anlamı yok. Ne yani dünyayı baştan mı keşfedelim? Hazır vektörler üzerinde değişiklik yaparak oldukça özgün ve şık logo yapmak mümkün. Bu da el emeği göz nuru logom oluyor. Tasarımcı değilim ama küçük bir ipucu vereyim. Logo yaparken sitenizle renk uyumuna dikkat edin ve fazla renk kullanmayın. Bence şık bir logonun en önemli koşulu bu. Benden söylemesi…

 • Font: Tasarımların olmazsa olmazı değişik yazı tipleridir. Mutlaka tasarımın temasına uygun bir yazı fontu seçilmelidir. Ayrıca birçok yazı fontu Türkçe karakter içermiyor. Bu yüzden Türkçe karakterli yazı fontlarının seçmeye de dikkat etmek lazım. Bana göre bu anlamda en güzel site Google Fonts‘dur. Ayrıca Türkçe karakterli fontları da barındırıyor. Alternatif olarak Türkçe Fontlar‘ı deneyebilirsiniz. Tüm fontları Türkçedir.
 • Brushes: Bazen grafiklerinize hoş bir fırça dokunuşu harikalar katar. Photoshop’un sunduğu fırça çeşitliliği oldukça kıt. Bu nedenle geniş bir fırça koleksiyonu hiç de fena olmaz. Bunun için ise internette biraz araştırma yapmanız gerekiyor. Özellikle forum sitelerinde bolca paylaşılır. Brush Lovers ve QBrushes siteleri buna örnek olabilir.
 • Vektör: Tasarım çalışmamızın baş rol oyuncusudur. İstediğiniz boyutta ve çözünürlükten ödün vermeden istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.  Vektör için Adobe Illustrator programının yüklü olması gerekiyor. Üzerinde değişiklik yaparak çok güzel tasarımlar elde edebilirsiniz. Illustrator’dan kopyalayıp Photoshop’dan devam etmek mümkün. Bu iki program birbirleriyle çok güzel anlaşırlar. Bana göre en harika vektör sitesi Freepik‘dir. Binlerce çalışmayı ücretsiz olarak indirebilir ve kullanabilirsiniz. Ben tüm çalışmalarımı bu siteden aldığım vektörlerle yaptım.
 • İkon: Vektörlerle tanıştıktan sonra muhtemelen ikonlara bakmayacaksınız. Ama arada bir ikonlarla da işimiz oluyor. Bunun için ise ikonların Google’ı olan Icon Finder‘ı tavsiye ederim. Bazı ikonların ücretli olduğunu da hatırlatayım.

furkangokcol.com Teşekkürler

One comment

 • Alkapgo Logo Tasarım

  Alkapgo Logo Tasarım

  Reply

  Teşekkür ederiz yazınız için Kemal bey. Bizlerde dijital tasarım ajansıyız. Her müşterinin, firmanın bütçesi aynı olmadığı için bu tarz ücretsiz siteler değerli olabiliyor. Her ne kadar girişimciden, kobiye taksitli ödeme sağlasakta firmaların maddi gücü yeterli olmuyor.
  Logo tasarım fiyatlandırmamızı incelemek isterseniz eğer, https://www.alkapgo.com/paketler/
  Çok teşekkür ederiz

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Gizli Kalacaktır. Zorunlu alanlar (*) ile işaretlenmiştir.
Bazı HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz.: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>